Rubriky
Peníze

Otroci vlastní pracovitosti

Lidé, kteří nedokáží přirozeně odpočívat, nejsou ničím jiným než otroky. Jen s tím podstatným rozdílem, že v tomto případě jsou oni sami zároveň svými pány, a zároveň těmi, kdo otročí. A to je možná ještě horší, protože je zřejmé, že tito lidé nedokáží rozpoznat, kde je ta hranice, kdy už mají všeho skutečně dost. A tak pracují a pracují až do smrti. A nevěřili byste, kolik takových lidí mezi námi skutečně chodí. Je jich mnohem více, než bychom si mohli myslet. A jejich hlavním hnacím motorem bývá často touha po uznání, po moci a po penězích.

kufr

A často také taková zdánlivě nepodstatná věc, že byli v dětství vedeni k tomu, že nemohou odpočívat a hrát si, dokud nemají všechnu svou práci hotovou. Takto je jejich nic netušící rodiče vychovali k puntičkářství a workoholismu, které se staly jejich koulí u nohy, které se nedokáží zbavit. A takovým lidem budete marně vysvětlovat, že už se v daném roce napracovali dost, a že by si měli odpočinout. Tito lidé, dokud budou mít ve svém dosahu kancelář, dílnu, počítač či telefon a tak podobně, tak zkrátka nepřestanou. A když si vyrazí k vodě a zazvoní jim telefon, tak okamžitě peláší do práce.

platební karta

Nepřestanou, dokud nebudou hodně daleko

Jenže problém je v tom, že to, co vypadá jako vcelku nevinná závislost a láska k práci, se může vyvinout až k velice nebezpečné poruše, která končí smrtí z přepracování. Takže pokud máte ve svém okolí někoho podobného, to nejlepší, co pro něj můžete udělat je to, abyste ho přesvědčili, ať vyrazí na prázdniny někam hodně daleko a na hodně dlouho. A pokud vám třeba bude tvrdit, že na to nemá dost peněz, tak ho motivujte, ať využije výhod nebankovní americké hypotéky, kterou může využít naprosto každý a naprosto na cokoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup