Nakupování

Co nesmí v koupelně chybět

Hygiena je základem našeho zdravého způsobu života a zároveň i naší vizitkou pro okolí. Co rozhodně nesmí chybět, je váš vlastní zubní kartáček. Zubní hygienou ovlivňujeme zdravý růst zubů, zamezujeme rozšířením kazů nebo preventivně chráníme před vznikem paradentózy. Ovšem jak vybrat ten správný a vhodný. Při pohledu na plné regály různých druhů, vzhledů, velikostí a cen jde hlava kolem. Jak se jen v tomto zorientovat.

Rozhodně si nemyslete, že čím dražší si pořídíte, tak jste vybrali dobře. Cena není rozhodující. A jestli si myslíte, že tvrdší štětiny lépe odstraní všechny nečistoty, tak to také není správná volba. Že jste si mysleli, že je to tak správně? Pojďme se podívat na doporučené hodnoty zubního kartáčku.


Na co se zaměřit při výběru kvalitního zubního kartáčku

Rozhodující je při vašem výběru tvrdost a množství štětin, tvar hlavičky a rukojeť.

1.       Štětiny – dělí se od ultra měkkých až po tvrdé. Je důležité si připomenout, že při čištění zubů odstraňujeme zubní plak, který se nachází v oblasti krčků. Hodně tvrdé štětiny tím poškozují dásně a může dojít k různým zánětům nebo poranění. Nejvhodnější jsou měkké a na konci zaoblené. Dále by měly být rovně zastřižené, spíše hustější.

2.       Hlavička – pro kvalitnější zubní hygienu se doporučuje s menší hlavičkou. Je to naprosto logické, protože je třeba si vyčistit i zadní stoličky, kde nemáme zase tak moc volného prostoru v ústech

3.       Rukojeť – doporučená délka je 17-25 cm. Musí padnout dobře do ruky a měla by být rovná, jelikož tím se lépe určuje úhel tlaku na zuby při čištění.

A samozřejmě je důležitá i barva nebo nějaké jiné rozlišení, pokud je vás doma víc, aby měl každý svůj osobní. Možná si ještě nejste zcela jistí správným výběrem zubního kartáčku, pak se můžete bez obav poradit se svým lékařem nebo přímo v lékárně. Odměnou vám bude za vaši péči krásný úsměv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup