Rubriky
Vzdělání

Víc než lenost

Z prokrastinace se poslední dobou stalo módní slovo a zdá se, že není nikdo, kdo by ji neznal a nezažil. Co to ale ona prokrastinace vlastně je? V krátkosti jde o chorobné odkládání povinností, a to až do té doby, kdy termín odevzdání či zkoušky hoří jasným plamenem. Prokrastinátorem může být jak student, který učení na zkoušku odkládá co se jen dá, aby pak na poslední pokus s bídou obhájil déčko, nebo manažer, který projekt dokončuje noc před odevzdáním. V čem se ale prokrastinace liší od lenosti? Lenoch místo toho, co by měl dělat, nedělá nic. Líný člověk jen ten, který se místo učení dívá na televizi, čte si nebo spí. Naopak prokrastinátor je schopen najít si místo činnosti, kterou by dělat měl, jinou, ale také důležitou činnost. Místo učení se na zkoušku tak student uklidí celý byt, uvaří jídlo na týden dopředu či napíše práci, která má termín odevzdání až za měsíc. Nejde tedy o to, že by člověk v rámci prokrastinace nedělal nic, ale nedokážeme se přinutit udělat to, co bychom dělat měli.
utrácení času na mobilu 
Proč ale prokrastinujeme? Podle některých za to může nedostatečná motivace. Místo abychom se do nepříjemné činnosti pustili, tak čekáme, až na ni budeme mít tu správnou náladu, čas, počasí a tak podobně. Problém je, že tento bájný, ideální moment nikdy nepřijde. Zítra se nám do toho nebude chtít víc, a jen ztratíme další den. Podle dalších pak za prokrastinaci může nízké sebevědomí a strach ze selhání. Bojíme se, že i když se na zkoušku či test naučíme, tak je stejně neuděláme. Paradoxně je pro nás tak pohodlnější se neučit rovnou, a pak tvrdit, že bez učení jsme neměli šanci. Příště že už se na to ale určitě naučíme, a dáme to levou zadní. A celý proces se opakuje.
znuděné dívky
Jak ale s prokrastinací zatočit? Základem je pevný řád a realistický plán. Neslibujte si, že dnes se budete učit od šesti ráno do osmi večer. Takový plán nejspíše nevyjde, a vy jen ztratíte motivaci. Místo toho si určete, že se začnete učit například v devět, a naučíte se první dvě kapitoly. Takový cíl je pořád výzva, ale je realistický. Dělejte si pravidelné, jasně vymezené pauzy, a pokud cíl dodržíte, odměňte se. Odstraňte také všechny rušiče. Pokud můžete, vypněte si počítač a telefon, pokud je potřebujete, tak alespoň vypněte internet či sociální sítě, a telefon dejte z dohledu a z dosahu. A nečekejte, že budete hned stoprocentní. Pokud se vám podaří dokončit osmdesát procent, je to pořád lepší, než kdybyste neudělali nic. Věřit v sebe a své schopnosti je v boji s prokrastinací základ.      

Rubriky
Vzdělání

Vzdělávejte své děti pomoci her

Mít kvalitní vzdělání je v dnešní době důležitější, než bylo kdy jindy. Bez dobré školy se v současnosti neobejdete, alespoň tedy, pokud toužíte po dostatečně vysokém platu a po společenské prestiži. K tomu je ale velice dlouhá cesta, která však musí mít pevné základy již na začátku. Vaše děti se mohou dostat po znalostní i inteligenční úrovni o něco napřed, ale musíte tomu něco obětovat. Tím ovšem není myšleno je kdovíjak přepínat, případně peskovat u knížek, kterým ještě nerozumí a ani rozumět nemohou. Nové znalosti jim můžete předat daleko zábavnější formou, kterou ocení i ony samy. Stačí jim koupit některou z mnoha zábavných vzdělávacích her.

puntíkatá tužka

Ty se většinou dělí na hry s kartami a na klasické stolní. ať už si vyberete kteroukoliv, všechny dokáží vaše potomky něčemu naučit, případně zlepšit jejich myšlení, a o to jde přeci především. Ideální by bylo, kdybyste si s nimi tento druh her alespoň občas zahráli také. Zapojit se více do výchovy i vzdělání je pro rodiče, ale i jeho dítě velice důležité, zvláště, jedná-li se o sviště, který ještě nechodí do školy nebo pouze od první třídy. Zábavnou formou se lze učit nejen u tradičního typu her, ale jde o to i prostřednictvím počítače, případně i moderního mobilního telefonu, respektive tabletu.
vybarvování andělíčka

Díky moderním technologiím je v současnosti snadnější více než kdykoliv předtím připravit děti do školních lavic. Hezká grafika dokáže malé darebáky mnohdy nalákat více než stolní hříčky, které jsou dnes pro mladé generace spíše zajímavostí nežli něčím, čím by se snad měli zabývat. Chytré hry na mobilech jsou vhodné pro všechny, tedy i pro ty nejmladší. Děti se mohou hravým způsobem učit násobilku, základy češtiny nebo třeba něco o přírodovědě. Vzhledem k tomu, že naučných aplikací existuje opravdu velká hromada, neměl by být problém vybrat ty, které se vašemu potomkovi budou líbit nejvíce.

Rubriky
Vzdělání

Luxusní vybavení moderním přístrojem i do vaší domácnosti


moderní obývací pokoj, televize

Dokonce i moderní byty chtějí ještě více, chtějí mít pořádné vybavení, nejmodernější zařízení, kvalitní vybavení ale především, bychom se na celý prostor měli dívat co nejkomplexněji, abychom zjistili, že právě to, co naší domácnosti ještě chybí je klimatizace.

ü  Bydlíte v bytě? Myslíte si, že už jej nemůžete ničím vylepšit? Pak to zřejmě bude omyl a my vám to nyní dokážeme. Můžete si totiž velice jednoduše pořídit klimatizaci. Samozřejmě s kompletním zajištěním, tedy se samotnou realizací, zapojením, nainstalování a také s praktickou a pravidelnou údržbou a servisem, kdykoliv, kdy budete potřebovat.

ü  Hodí se do každé domácnosti, do moderního nového sídla nebo také do zrekonstruovaného obydlí. Klimatizace do bytu Praha zajišťuje kompletní servis.

vysoké domy, schodiště, okna

Myslete dopředu na její přednosti

Takovéto zařízení má totiž mnoho různých podob a především má mnoho výhod, které si jistě do budoucna budete velice pochvalovat. Jakmile se s tímto zařízením naučíte žít, zjistíte, že už byste nikdy nechtěli bydlet bez něj a to právě kvůli jeho mnoha pozitivním vlivům na celou vaši domácnost a na celý prostor, který doma máte, protože upravuje vzduch nejenom z hlediska navýšení či snížení stupňů, má také mnoho dalších funkcí o kterých možná běžný uživatel ani neví:

a)     Zajišťuje vždy optimální teplotu vašeho domova. Bez ohledu na to, jestli je venku mráz, nebo zrovna parné léto, vždy si můžete zvolit požadovanou teplotu, kterou tento přístroj bude dodržovat.
b)     Čistí vzduch. Můžete si tak být jistí, že dýcháte jenom příjemně opravdu čistý vzduch bez škodlivin, bez prachu, pylu a ostatních nečistot, které se běžně v ovzduší vyskytují.
c)      Nemusíte celý dům tolik větrat, protože díky přesunu vzduchu budete mít zaručený vzduch čistý.

Vzduch bude kvalitnější a stabilnější což je také podstatné v ohledu na tvorbu plísní a různých druhů bakterií ve vašem domově. Aniž by se to stálo patrné, tak se kolikrát stane, že máme doma větší vlhkost, než bychom měli mít, nebo než je zdravé, zbytečně nám pak plesniví zdi nebo se objeví jiné problémy.

skleněné mrakodrapy