Rubriky
Nakupování

Proměňte zahradu v oázu odpočinku

Lidé žijící v bytě se často dušují, že by o dům se zahradou nestáli, jelikož je tam vždy pouze spousta práce. Zahrada však není místem, kde se člověk musí sedřít z kůže, ale možností, jak vytěžit ze života ještě víc. Zapomeňte na starosti, přestaňte se trápit, a proměňte zahradu ve funkční řešení mnoha vašich potíží. Jak?

Skvělý prostor k nicnedělání

Jen si tak sednou s hrníčkem dobrého čaje, knihou, nebo časopisem, a odpočívat na čerstvém vzduchu, třeba i když prší? To je jedna z možností, jak využít pozemek okolo domu. Terasy, nad nimiž dlí kvalitní pergoly Pergoly-trutnov, budou vašim vlastním únikem před každodenním stresem. Lze zde trávit spoustu času od jara až do podzimu, odpočívat, bavit se s přáteli, nebo třeba grilovat. Díky zastřešení zde můžete pobývat i v deštivém počasí, a se správnou střešní krytinou vám pergola poskytne i stinné útočiště v horkých letních dnech. Ti náročnější zde pak mohou umístit i vířivku, houpací síť, nebo pohodlný rozkládací gauč.

dřevěný altán

Vlastní bio úroda

Mnoho lidí se stresuje tím, že musí utrácet čím dál větší částky za ovoce a zeleninu, která jsou navíc pěstovány chemicky, a nejsou zrovna dvakrát chutné. S troškou know how si můžete vytvořit záhonek, kde si vypěstujete to, co máte nejraději, aniž by vám to dalo příliš práce. Nemusíte mít pole plné keříků s rajčaty, postačí jen pár, ze kterých si utrhnete přesně tolik plodů, kolik právě potřebujete.

zelenina ze zahrádky

Dětské hřiště

Každý kdo má děti, ví, kolik času zabere obíhání nejrůznějších atrakcí a hřišť, kde musí člověk dávat neustále pozor, aby dítě neupadlo na špinavou injekční stříkačku, nebo do něj nežduchaly starší děti. Nechat si vyrobit vlastní dětské hřiště tak není od věci. Dítě si zde vyhraje samo, nebo s kamarády, které si pozve, a vy tak víte, že je v bezpečí. V létě pak přidáte třeba bazén, v zimě můžete s dětmi stavět iglů, které vám žádní cizí vetřelci nebudou ničit.

Rubriky
Nakupování

Už máte bazén?

Je holou pravdou, že většina z našich lidí touží od podzimu až do jara po létě. Všichni už se těší, až pomine ona tu nepříjemná a tu sprostá zima a bude zase teplo. Jenže když pak léto skutečně nadejde, kdekdo z těch zmíněných i nezmíněných změní názor. A začne proklínat ona vedra a toužit po chladu a nejlépe i vyslovené zimě. Protože to se přece nedá vydržet.

Ale ono se to vlastně vydržet dá. A to i když je tu v létě venku skutečně přímo na padnutí. A to v případě, že má člověk bazén, ve kterém by se mohl podle libosti zchladit, kdykoliv po tom zatouží.

modrá voda

Pokud máte vlastní bazén, určitě mi tuto pravdu potvrdíte. A pokud ho nemáte, pak určitě budete ochotni souhlasit s tím, že je to dobrá věc. Protože na veřejné plovárně bývá přes léto hlava na hlavě, takže si to tam nikdo moc neužije, a přírodní vodní plochy na tom nejednou nejsou lépe, a když se v nich navíc ještě přemnoží sinice, už se do toho snad ani nedá vlézt. Zatímco mít svůj čistý bazén, to je jiná. Tady se i to nejparnější léto stráví příjemně.

A pokud ještě bazén nemáte, ale toužíte po něm, podívejte se třeba na takové kopané bazény. No není to krása? Nepochybně je. A současně je to něco, co může mít každý s aspoň kouskem pozemku, kde by se takový bazén mohl nacházet. Protože bazény nejsou žádná nedostupná věc. Ty prodají kdekoliv komukoliv. Stačí si jenom vybrat.

nohy v bazénu

A nevím, jak byste si vybrali jmenovitě vy, ale já bych si vybral to, co mi nejlépe vyhoví. A pak už bych se nikdy nemusel v létě potit a proklínat to nesnesitelné vedro, které u nás často panuje. A které může být i k nevydržení. Ale v bazénu se to zvládne. Zejména pokud je takový bazén od dodavatele, kterému se dá zaručeně důvěřovat, který člověku prodá jedině kvalitu za příznivou cenu a pak také zajistí veškerý servis, který se k této záležitosti vztahuje.

Rubriky
Nakupování

Také milujete široké lány aromatické levandule …?

Také milujete široké lány aromatické levandule …?

Není snad človíčka, který by nemiloval pohled na lány nádherné uklidňující fialové levandule …

Mnozí proto rádi vycestují v období, kdy přenádherně kvete a září svou výjimečnou barvou, na kterou láká, kromě své vůně, spoustu motýlů, do Francie, která je známá svými obrovskými lány této báječné léčivé bylinky.

Je to vděčná rostlinka, kterou lze v pohodě pěstovat na zahradách a pak již jen můžete pozorovat, jak se to okolo ní jen hemží motýlky a včelkami, pro které je přirozenou obživou. Pro nás levandule znamená možná v prvé řadě relax, protože ji můžeme najít ve farmaceutických přípravcích i ve výrobcích, kam se přidává, jako jsou mýdla, vonné tělové oleje, krémy či aromatické přírodní olejíčky do aroma lamp. Levandule je prostě symbolem relaxu, například i v podobě vonných koupelí.

levandule relax

Ale kde se s ní ještě můžeme setkat? V pohodlí našeho bytečku a vychutnáme si ji celá rodinka. Jen si představte páteční večer, venku se stmívá, vy se pomalu scházíte všichni v obývacím pokoji v předzvěsti společně stráveného rodinného večera. Řeč bude o levandulové limonádě, kterou si můžete nádherně provonět a zpříjemnit večer.

Zapomeňte na obarvené limonády zakoupené v supermarketu a vychutnejte si svěží chuť naší levandulové limonády https://eshop.koldokol.cz/limonada-levandulova-330ml-bio/, která chutná se snítkou meduňky a trochou ledu. A když už máme ten sváteční společný večer, maminka s tatínkem si mohou přidat do této voňavé dobroty trochu růžového vína, které se k levanduli báječně hodí!

levandulové pole

A máme za to, že jedna lahvička stačit nebude. Sice, po otevření naší jemně perlivé bio limonády byste ji neměli dlouho uchovávat otevřenou, ale nemáme obavy, že se vám „zkazí“. Protože, jen co ji ochutnáte, propadnete jejímu voňavému kouzlu. Vychutnejte si příjemný rodinný večer s okouzlujícím relaxačním pitím ve vzájemné pospolitosti.

Rubriky
Nakupování

Co je na sedacím vaku tak zajímavého

Sedací vaky se stále úspěšně prodávají více než padesát let a možná se zamýšlíte nad tím, proč zrovna tento objev získal na značné popularitě, a udržel se tak dlouho v popředí zájmu veřejnosti. Co je vlastně na vacích tak působivého, a má vůbec význam si je pořizovat, abychom neutratili peníze za něco, co za půl roku nahradí klasické křeslo?

zelený sedací vak

Vytvarovat si posezení podle svého – když budete chvíli pozorovat některá zvířata, jak ulehají ke spánku, možná zahlédnete okamžik, jak si formují pelíšek pod sebou tak, aby byl dostatečně měkký a poddajný a vytvaroval se podle jejich těla. Zvířata nemají ponětí o působení fyzikálních sil, ale mají dobře vyvinutou intuici (instinkt). Se sedacím vakem je to srovnatelné, ten si před dosednutím nebo těsně poté upravíte podle toho, jak vám vyhovuje přesná poloha. A těch poloh je celá řada a nelze je všechny slovně pojmenovat. Každá z nich je individuální a odvíjí se od polohy nohou, zakřivení páteře atp. Stěží si vytvarujete na klasické sedací soupravě posezení tak, jako právě na sedacím vaku a něco podobného se vám podaří snad už jen s prachovou peřinou.

dívka na sedacím vaku

Odolnost – některé sedací soupravy se pod vlivem tlaku při sezení mohou poškodit, buď popraskají švy, nebo se poruší samotný materiál potahu. V případě, že na ně vylijete kávu nebo čaj, máte o „zábavu postaráno“. Levné sedací vaky s nylonovým potahem, který je opatřen pogumovanou spodní vrstvou, chrání výplň před průnikem tekutin a nylonová tkanina se navíc snadno udržuje v čistotě.

Výhodou je i možnost vyměnit výplň – kuličky EPS, pokud jsou již příliš opotřebené. Některé vaky mají k dispozici otvor na suchý zip, zdeformované kuličky jednoduše vysypete, vyhodíte do kontejneru s plasty (nejlépe v igelitovém pytli) a nahradíte je novými kuličkami. Prodloužíte tím životnost vaku o další roky. Takto jednoduché řešení nemáte u většiny sedacích souprav a křesel, kde jsou potahy šité na míru, a není tak snadné je rozpárat a vyměnit za nový polyuretanový sedák, jako vyměnit kuličky v sedacím vaku.

Rubriky
Nakupování

Rodinné domy a bungalovy

Rodinný dům je snem každého z nás a rádi bychom v jednom z nich bydleli. Ovšem situace na trhu je velice nepříjemná a to jak ze strany pozemků, tak domů. Veškeré ceny jsou nyní vyšroubované nahoru a bydlení domě, si jen tak někdo nemůže dovolit. Střední třída už v podstatě neexistuje a kdo se chce odpoutat od rodičů, tak musí jít pouze do podnájmu, který bude platit do konce života. Pokud jste však zdědili pozemek, tak jste za vodou a máte vystaráno. V takovém případě už můžete vybírat firmu, která Vám Váš vysněný dům postaví. Taková firma se jmenuje Hbstavby, dřevostavby Vysočina.

dřevostavby

Tato firma se zabývá kompletní výstavbou rodinných dom, bungalovů, ale také domů na klíč, či patrových domů. Veškeré stavby dělá od základu a to od základní desky, přes hrubou stavbu, až po kompletní dokončení. Bude však na Vás, co si budete přát od této firmy udělat a co si uděláte sami. Pokud zvolíte možnost stavby na klíč, tak Vám firma udělá projekt, základovou desku, hrubou stavbu a kompletní dokončení. Budete tak čekat už jenom na předání klíčů. U této firmy je vždy, zákazník na prvním místě s prioritou je spolehlivé a férové jednání. Navíc používají osvědčený a kvalitní materiál a také profesionální dělníky, kteří díky letům praxe vědí, co dělají. Jejich nízko energetické domy se navíc pohybují v nákladech pouze od 1000 Kč měsíčně, tudíž ušetříte dost peněz.

dřevostavby (2)

Na webových stránkách se můžete podívat na všechny projekty, které firma vytváří a udělat si obrázek o tom, který byste chtěli. U každého domu jsou podrobně rozepsané informace a to jak užitná plocha, tak plocha zástavby a také výška hřebene, či obestavěný prostor. Samozřejmostí je také cena za hrubou stavbu, či cena na klíč.

Pokud tedy váháte, tak firma Hbstaby, je to pravé pro Vás a Vaše vysněné bydlení. Proto neváhejte a vyberte si domeček podle Vašich představ na jejich stránkách.

Rubriky
Nakupování

Dávejte pozor na svůj zrak – Sluneční brýle vybírejte pečlivě, důležitý není jen design!

Své oči bychom si měli chránit, jak jen to jde. Oči jsou hodně citlivé a může jim ublížit i sluníčko. Jak se vhodně chránit před slunečními paprsky v létě?

Dávejte pozor na svůj zrak – Sluneční brýle vybírejte pečlivě, důležitý není jen design!

Sluneční brýle patří k nejvýraznějším módním doplňkům, zejména pokud se podíváme na nejnovější modely. Ano, sluneční brýle jsou sice skvělým doplňkem, hodně mohou zvýraznit vzhled nebo nám naopak pomohou něco skrýt, ale i přesto všechno, že na ně občas nedáme dopustit, slouží sluneční brýle nejen k parádě, ale především jsou určeny k ochraně našich očí. Zrak je totiž ohrožen, UV záření ze sluníčka nám ho může nevratně poškodit, proto dbejte na výběr těch správných slunečních brýlí.

pexels-photo-413793

I hezké mohou být kvalitní

Na slunečních brýlích se opravdu nevyplatí šetřit. O oči bychom měli pečovat, a i když je velmi lákavé sáhnout po hezkých a designově dokonalých brýlích někde ze stánku na ulici, nejdříve bychom to měli řádně promyslet. Jistě, pokud si pořídíte obyčejné a levné brýle a budete je nosit jen příležitostně, nic se nestane, ale pokud chcete sluneční brýle na denní nošení, určitě sáhněte po těch kvalitních. Skvělou zprávou ale je, že dneska i kvalitní brýle, které zrak opravdu ochrání, mohou být velmi módní a s perfektním designem. A co tedy při nákupu brýlí sledovat?

UV záření je silné a opravdu nás může ohrozit, vždy se tak dávejte pozor, zda vámi vybrané sluneční brýle mají dostatečnou ochranu. Za dostatečnou ochranu se u slunečních brýlí považuje UV 400. Tento údaj hledejte na štítku u brýlí, většinou je ale uveden i na samotných brýlích. Skutečně dobří prodejci vám pak jistě nabídnou i certifikát, který dokazuje, že brýle tuto dostatečnou ochranu opravdu mají.

pexels-photo-249210

Jaké brýle za volant?

Sluneční paprsky ale mohou potrápit i za volantem, na to pozor! Zejména, když je vozovka mokrá a začne svítit slunce, můžeme být oslepeni. Na místě řidiče ale v takovou chvíli nechce sedět asi nikdo, běžné brýle pak nepomohou. Sluneční brýle polarizační ale mají schopnost poradit si i s tím. Hodí se také během plavání ve vodě. Za polarizační brýle si ale zpravidla připlatíte, rozdíl je ale znát ihned, jak si je nasadíte.

Výběru slunečních brýlí věnujte pozornost a nespokojte se jen tak s nějakými!

Rubriky
Nakupování

Háčkování je zase in!

Ještě před pár lety nad nimi vyznavači módy ohrnovali nos. Svého vrcholu dosáhli ve 60. letech 20. století, kdy se stali hitem, který nesměl chybět v šatníku žádné ženy. Na nějakou dobu se pak na ně zanevřelo, ale nyní jsou zpět na módních molech. Řeč je o háčkovaných šatech, které dodají ženskost a přidají také na originalitě.

sea-2590781_960_720

Háčkování sice bývá doménou spíše našich babiček, které pomocí této techniky dovedou vyrobit krásné háčkované dečky, ubrusy a ty šikovnější také oblečení či dokonce houpací sítě. Protože se ale jedná o rukodělnou techniku, která je velmi náročná na trpělivost, která zkrátka dnešním mladším ročníkům chybí, došlo k úpadku nejen ve výrobě, ale také v módě. V té se ale stalo hitem retro – tedy návrat něčeho, co bylo dříve oblíbené. A tak došlo také na háčkované šaty.

hands-2066551_960_720

Háčkování vzniklo jako levnější varianta krajek, nejdříve se využívalo zejména pro vytváření domácích dekorací, ale ve 20. letech začaly vznikat první oděvy – háčkovanými klobouky počínaje, dlouhými večerními šaty konče. Největší boom přišel s šedesátými léty, kdy se vyrábělo takřka cokoliv – klobouky, čepice, kabelky, šaty, topy, kalhoty, zkrátka všechno, co se jen dalo. Následoval úpadek, nyní se však pozvolna zase začínají objevovat krásné háčkované topy s límečkem, slušivé minisukně, letní šaty jako z pavučinky, …

Zkrátka a dobře se háčkované kousky zase začínají vracet do našich šatníků. A žádná žena, která se alespoň trochu zajímá o módu, si tento comeback nemůže nechat ujít. Nespornou výhodou je, že jsou velmi slušivé a lichotivé vůči ženským křivkách. Správný střih dokáže skrýt nedostatky a probudit ženskost,křehkost a působí velice elegantně. Takové šaty se pak dají nosit pro každou příležitost – formální i neformální. Vzít si je můžete jak v zimě, tak v létě, nikdo se přitom na vás nebude dívat skrz prsty, že to přeháníte.

K sehnání je dnes prakticky každý střih, úpletové i volnější, s rukávem či bez, dlouhé či krátké, s rolákem či hlubokým výstřihem… Záleží na preferencích nositelky (a samozřejmě také zvolené situaci).

Zkrátka a dobře i v této technice se potvrdilo, že staré dobré věci nerezaví. A i když na ně na nějakou dobu někdy zapomeneme, pokud jsou opravdu dobré, brzy se zase objeví.

Rubriky
Nakupování

Jak funguje poppers a co to s vámi vlastně udělá?

Občas se každý z nás potřebuje uvolnit, někomu stačí dát si pár skleniček, někdo ale vyhledává nové věci. Poppers rozhodně za vyzkoušení stojí. O co jde?

Jak funguje poppers a co to s vámi vlastně udělá?

Někdo to poznal už za svých mladých let, pro někoho to může být úplná novinka. Poppers je název pro několik chemických látek, které se uchovávají v lahvičce a slouží obvykle k inhalaci. Už někdy v sedmdesátých letech se poppers hojně rozšířilo, další rozmach přišel v devadesátých letech. Běžně se látky uvolňovaly například na diskotékách, aby se lidé více uvolnili a užili si zábavu, kromě toho jde ale o afrodiziakum, které se užívá během sexu.

pexels-photo-3808048

Jak to funguje?

Poppers navozuje omamný účinek, uživatel se obvykle na chvíli dostane do stavu velmi krátké euforie, slouží ale i jako účinné afrodiziakum a tak se běžně užívá nejen na zábavách ale i v ložnici. Účinek se obvykle dostavuje okamžitě, ale trvá jen krátkou chvíli, proto je nejlepší inhalovat přímo během sexu a ne před ním. Stav se projevuje vzrušením, bušením srdce a zarudnutím obličeje, jakmile je přesažena doporučená dávka, může uživatele začít bolet hlava. Pozor však na to, že přípravek je určen jen ke krátkodobému užívání.

pexels-photo-193356

Amsterdam

Poppers Amsterdam https://www.levnypoppers.cz/amsterdam-poppers je pak přípravkem, který je nebývale silný ale využívá se zejména k čištění erotických pomůcek a třeba i kožených povrchů. Poppers je jinak zcela legální, koupit se dá běžně na internetu a právě i v sexshopech, podmínkou je pouze plnoletost. Pokud si chcete okořenit sexuální život, chcete se uvolnit nebo jen zkusit něco nového, určitě do toho jděte, opojné účinky sice rychle vymizí, ale určitě to stojí za to.

Nikdy by se však látka neměla kombinovat s jinými přípravky nebo s léky, je nutné hlídat si i množství inhalované látky a především jde opravdu jen o krátkodobou záležitost. Při delším používání mohou být totiž výrazně porušeny dýchací cesty a plíce. Inhalování chemikálií, ani těch legálních, by nikdy nemělo být dlouhodobé.

Při užívání se tak rozhodně řiďte heslem, všeho s mírou.

Rubriky
Nakupování

Z jakého materiálu postavit plot?

Ohraničit váš pozemek vám nejlépe pomůže plot. Ten nejenže zabrání nechtěným návštěvníkům v tom, aby vstupovali na váš pozemek, ale dokonce pokud zvolíte správný materiál, uchrání i vaše soukromí. Pokud tedy přemýšlíte, že si necháte postavit vlastní plot, přinášíme vám srovnání těch nejznámějších a nejzákladnějších materiálů, ze kterých jsou ploty stavěny. Pro jaký typ se pak rozhodnete, je už jen na vás!

dřevěný plot

Nejčastěji stavěné jsou betonové ploty https://www.montazmpc.cz/. Ty jsou velice oblíbené díky svému stavebnímu materiálu. Beton je pevný a odolný. Betonový plot odolá i velmi špatnému počasí. Je zabetonovaný přímo v zemi a zbořit jej je opravdu velmi složité. Nehledě na to, že se jedná o materiál, který výborně ochrání i vaše soukromí. Sice se nejedná o nejlevnější stavební materiál, ale věřte, že se určitě vyplatí. Nicméně betonové ploty mají malou mezeru v designu. Ne všem se tento surový materiál líbí a zapadá do jejich představ o bydlení. Pokud i vy spadáte do této skupiny, nechejte si betonový plot porůst břečťanem a máte ihned po problému.

železný plot

Dalším způsobem, jak ohraničit svůj pozemek, je pomocí dřevěného plotu. Tenhle tip, oproti tomu předešlému, vypadá již na první pohled podstatně lépe. Dřevěné ploty jsou velmi hezké a hodí se jak k ohraničení zahrad u domu, tak pro ohraničení výběhu pro zvířata. Velkou výhodou je i jeho nízká pořizovací cena. Nicméně váš pozemek sice dobře ohraničí, ale musíte počítat s tím, že s dřevěným plotem před nechtěnými zraky kolemjdoucích chráněni nebudete.

Dalším velmi oblíbeným plotem, je plot postavený ze železa. Železné ploty jsou taktéž velmi pevné, nicméně velmi často nemají plnou výplň. Nejčastěji jsou drátěné, nebo pletené, z čehož vyplývá, že stejně jako dřevěné ploty, vám neuchrání vaše soukromí. Ovšem tento typ oproti dřevěným plotům, vydrží mnohem déle.

Rubriky
Nakupování

Vzhůru až do nebes

A nyní si představte, že jste kuřák a máte je šlapat skutečně až někam jak v je psáno v nadpisu. To by bylo opravdu pošušňáníčko.

Nu, ale schody jsou potřeba, to je bez debaty. Ne všude může být výtah, ne všude mohou být jezdící, a proto se vlastně dělaly.

moderní zábradlí

Už za lovců mamutů byly s výtahem potíže, mnohde ani nebyl kvůli elektřině, která také někde ještě nebyla všude, a tak se muselo do kopečka pěšky. Je docela možné, že již tehdy si pralovec pramamutů nějaké pořídil, nebo je vytesal do skály. Což jistě nebyla jednoduchá záležitost, právě pro onen nedostatek elektřiny, takže se „hákovalo“ hezky ručně. A tehdy asi vznikly první schody, respektive schodiště.

V pozdějších kulturách se toto stalo běžnou věcí jako jsou dnes třeba digitální hodinky, nebo špatná vláda.

Neví se přesně kdy vznikl nezbytný dodatek a to zábradlí. Faktem je však to, že se z něj stalo kus umění. Všichni řezbáři, neb tehdy se dělalo jen ze dřeva se předháněli, kdo vyrobí hezčí a kdo pevnější. Ta krása byla primární, a ještě nyní máme možnost vidět nádherné historické kousky.

dřevěné zábradlí

V současnosti je zábradlí na schodiště už jen důležitým prvkem, a to prvkem bezpečnostním. Tudíž musí splňovat spoustu nějakých kritérií dle norem, a ta dřevěná nádhera skončila v propadlišti dějin. Což je velká škoda, ale zase na druhou stranu dlužno přiznat, že slítnout z pátého patra jen proto, že zábradlí prasklo není důvod k bujarosti. A proto se vyrábí především zábradlí pevné. Ostatně na webu výrobní firmy tohoto sortimentu můžete vidět, že i obyčejné zábradlí může být skutečně i hezké a někdy svým způsobem i originální.

Takže vidíte, že i tak obyčejná věc jako je zábradlí na schodiště má svou bohatou minulost a možná i ještě bohatější budoucnost. Proto se i v občas zadívejte na zábradlí u schodů, po kterých zrovna stoupáte. Uvidíte, že objevíte zajímavé kousky.