Rubriky
Zahrada a dům

Každoroční „APALUCHA“ boduje u dětí, tatínků a hlavně maminek, které mají týden volna

Můj kamarád se vždy vyžíval v plánování akcí jak pro dospělé, tak i pro děti. Možná proto se stal ředitelem kulturního domu, svého času býval oblíbeným pionýrským vedoucím a dodnes vlastní agenturu, pořádající teambuildingy a různé aktivity podobného zaměření.

Asi před sedmi lety se rozhodl a takzvaně „zlanařil“ ostatní své kamarády tatínky, k účasti na tak zvané „Apaluše“, což je pro neznalé filmu a situace akce výhradně pro odvážné tatínky a jejich děti (na počtu nezáleží). 

Jedná se o zhruba týdenní letní pobyt na horské chatě v lůně přírody, kde není mnohdy ani elektřina natož pak tekoucí a už vůbec ne teplá voda.

Tatínkové, přátelé, kamarádi tyhle akce vysloveně milují, protože kde jinde pobýt bez svých manželek a přítelkyň, v kruhu svých statných druhů, aniž by jim někdo „kecal“ do toho, co zrovna dělají a JAK ??? to pro boha vychovávají své potomky? No není to nádhera? Chlapi sobě….a ty děti už se nějak pohlídají, ne? Ale není tomu tak docela. Kamarád organizátor a jeho družina velmi pečlivě celou akci plánují a každý ročník je zaměřen na jiné téma, jako například : VESMÍR, STŘEDOVĚK, INDIÁNI, CESTA DO PRAVĚKU, VIKINGOVÉ a tak podobně. Společně s dětmi si na začátku celého pobytu svědomitě připravují kostýmy a pomůcky, vážící se k danému tématu. A už tehdy začíná zábava. Také je nutné nachystat proviant na celý pobyt, jelikož akce se odehrává opravdu v divočině a obchod či jinou vymoženost byste zde hledali marně.

Děti, malé, velké, střední i pubertální tuhle akci rovněž milují, protože po nich nikdo nekřičí, celé dny si mohou běhat bosky v přírodě (a to i v dešti), hrají si s vrstevníky a tatínkové se jim opravdu skvěle věnují, což se během roku tak často nestává. Obě strany si to náramně užívají. A co víc. Mytí ve studeném potoce, táboráky, střílení z luku a špína za nehty má opravdu něco do sebe. No a ty „dredy“ ušmudlaným holčičkám už maminky po návratu nějak rozčešou. Při nejhorším nůžky znají v každé rodině, že?

Maminky, všech zúčastněných dětí a partnerky takto aktivních tatínků tyhle akce také vysloveně milují. Důvod je nasnadě. Celý týden mají pro sebe. Nikdo, ale opravdu NIKDO je doma neotravuje s nesmyslnými požadavky stran jídla, úklidu, nákupu a podobných přízemních věcí. A co víc. Mnohdy se společně domluví a vyrazí na pár dní třeba k moři, jen tak samy, dámy – trošku zrelaxovat. Vždyť týden uběhne jako voda a za chvíli jsou jejich miláčkové zpátky.

TAK CO VY NA TO PÁNOVÉ A TATÍNCI? POKUD VÁS TO ASPOŇ TROCHU INSPIROVALO, VYRAZTE SE SVÝMI DĚTMI NĚKAM DO PŘÍRODY. UVIDÍTE, ŽE AKTIVNÍ ODPOČINEK S VAŠIMI DROBEČKY BUDE FAJN.

Rubriky
Zahrada a dům

Kvalita milostného života je základ

Kvalita partnerského života je důležitá. A to platí i po letech manželství. To platí, i když manželé či partneři založí rodinu. To platí, i když jste pracovně velmi zaneprázdněni. Mnoho lidí to podceňuje v domnění, že stávající problémy jsou podstatně důležitější, a když si uvědomí, že mají doma naprosto nefunkční partnerský vztah, už je pozdě něco řešit.

Máte malé děti? Máte málo času? Jste pracovně velmi vytíženi? Trávíte s partnerem či partnerkou stále méně času? Pokud odpovíte na většinu otázek ano, měli byste se trochu zamyslet.

vášnivý tanec

Přečtěte si o tom, jak je důležité myslet na kvalitní sexuální život.

 

Nepodceňujte to. Opravu ne. Jinak by se Vám mohlo stát, že Váš partner či partnerka budou prožívat emoční frustraci. To se může projevit i tím, že budou snáze nakloněni k nevěře. Není to rozhodně omluvou, ale… Dalo by se říct, že jsou tři druhy nevěry.

spalující vášeň

Tři druhy nevěry


  1. Chroničtí nevěrníci. Ti první jsou ti, kteří to prostě mají v sobě. Kdyby partner či partnerka udělali cokoli, nic to nepomůže. Oni prostě musí. Tento typ nevěrníků najdeme především mezi muži, ale i některé ženy v tomto ohledu nejsou žádnou výjimkou. Viník je v tomto případě notorický nevěrník či nevěrnice. Pryč od nich.

  2. Je to silnější než já. Druhý tip nevěrníků je ten náhlý. Jedná se o lidi, kteří mají na sebe vysoké morální požadavky a fungující partnerský vztah, ale stane se, že se náhle a velmi rychle zamilují. Nemohou si prostě pomoci. Jsou tak zamilovaní, že dokáží nemilosrdně spálit mosty za minulostí. Tento tip nevěry je velmi bolestný pro toho zrazeného či zrazenou, ale je to tip nevěry, který v podstatě nemá v pravém slova smyslu viníka.

  3. Něco zásadního mi chybí. A třetí skupina jsou lidé, kteří se cítí ve vztahu nespokojeni nebo neuspokojeni. Prožívají frustraci, která časem přerůstá v citovou deprivaci. Hledají podvědomě to, co jim doma schází. V případě nevěry jsou v podstatě vinni oba partneři.

Rubriky
Zahrada a dům

Mobilní dřevostavby jsou pro každého – každý si vybere

Každý může bydlet ve vlastním. A to i přesto, že to zní na první poslech jako opravdu odvážné tvrzení. Kdo mu nevěří, ten jistě nezná mobilní domy, které vám takové bydlení umožní. A to na mnoho způsobů a vždy přesně tak, jak si budete vy sami přát. Ať už sezónně anebo celoročně. Navíc, pokud je celoroční mobilheim záležitost, která vás vyjde zhruba na milión korun, tak sezónní mobilní dřevostavba může být ještě levnější – díky tomu, že je sezónní a nepotřebuje zateplení.
útulný domov, nohy na stole
Neváhejte a nechte se zlákat tímto levným bydlením, které vám nabídne přesně takový komfort, o jaký budete stát. Můžete si zvolit jak domek pro rekreační účely, který bude vypadat přesně jako chata, tak třeba praktický rybářský domek anebo plně vybavený celoroční mobilheim, kde budete klasicky bydlet, a to s veškerým komfortem, který k tomu patří.
Ač jsou tyto domy mobilní, tak ani trochu nepřipomínají maringotku. Spíše než cokoli jiného, vypadají jako byt, který někdo na místo do panelového domu, usadil někde v přírodě. Z toho je tedy zřejmé, že k pořízení takového domku potřebujete alespoň malý kousek země – buď vaší vlastní, anebo pronajaté. Ale může být opravdu malinký, tak jako samotná stavba.
Jestliže uvažujete nad tím, odkud získaly mobilheimy svůj název, tak je to dáno tím, že nemají pevné základy spojené se zemí. Domek nebude růst na místě, ale vznikne v areálu výrobce, který vám ho následně přiveze a usadí až na místo. Doba výroby je opravdu krátká – trvá jen několik málo týdnů, a ihned po dodání se můžete nastěhovat.
bílé okno, vázy, květiny
To, že domy nemají pevné základy, má jednu velkou výhodu. Můžete je usadit, kde vám to bude vyhovovat. A také je můžete kdykoli přesunout na novou adresu, ať už o pár metrů, anebo o stovky kilometrů. Vaše bydlení tak může cestovat s vámi vždy tam, kde se vám bude žít nejlépe, takže si ušetříte mnoho starostí se sháněním nového.

Rubriky
Zahrada a dům

Proč mít sprchu jen v koupelně?

V našich koupelnách už narážíme na zařízení jménem sprcha více než často. Je to už natolik běžná součást těchto místností, že by bylo spíše s podivem, kdyby se tam tato nevyskytovala. Protože se tam jistě dá spokojit i s pouhou vanou nebo umyvadlem, jenže sprcha skýtá přece jenom nejednu přednost. Namátkou se díky ní třeba spotřebovává méně vody, což je dost podstatné pro peněženku kohokoliv z nás.
Ale mít sprchu pod širým nebem? To u nás pořád ještě zase až tak velkou tradici nemá. Venku býváme daleko spíše rádi, když se nám na hlavu nesnášejí žádné (míněno dešťové) kapky, než abychom si tam ještě pořizovali sprchu.
dopadající kapky

Ovšem doby se mění a nejeden z našinců už prozřel. A uvědomil si, že ani taková venkovní sprcha nemusí být vůbec na škodu. A vy neznalí se hned nepohoršujte, protože se nejedná nebo aspoň nemusí jednat o výmysl určený nějakým pochybným exhibicionistům, toužícím se ukazovat veřejnosti pod takovou sprchou v rouše Adamově.
Taková venkovní sprcha může mít totiž svoje nepopiratelné přednosti. Taková solární zahradní sprchamůže být více než užitečným pomocníkem každého z nás. Ovšem pochopitelně jedině v příhodných podmínkách.
Je totiž třeba mít v první řadě nějaký ten pozemek a na něm aspoň jedno zpevněné místo, kam by se dala postavit http://www.asistentpedagoga.cz/kvalifikacni-predpoklady Pak je třeba mít i zdroj vody, k němuž by ji bylo možné připojit. A nakonec je třeba mít i slunce na obloze, které vodu v takové sprše ohřeje, a to pochopitelně zdarma.
Kdo má tyto předpoklady, může si podobné zařízení pořídit. Je tu na výběr z celé řady druhů, každý si tak může přijít na své, a rozhodně nehrozí, že by taková koupě mohla někoho finančně zruinovat.
ulpělé kapky

A pak už stačí tuto sprchu jenom smontovat, umístit na vhodné sluncem ozářené místo, připojit ke zdroji vody a počkat, až se voda ohřeje. A rázem má člověk nejen v domě, ale i na zahradě něco, co stoprocentně ocení, jakmile venku začnou panovat nesnesitelná vedra.
Však v létě uvidíte.

Rubriky
Zahrada a dům

Když pohodlí, tak na dostatečně velké posteli

Velká postel byla vždy znakem velkého pohodlí. Není také divu, neboť když má člověk prostor, rádi si jej užije. Každý nábytek je však v této oblasti jiný, a proto i dvoulůžkové postele by měly být vybírány s péčí. Právě ona péče, která bude výběru dopřána, se bohatě vrátí v podobě příjemného a silného spánku, který si budete užívat každý den. Je to zkrátka úděl kvalitního nábytku, a proto nezapomínejte na to, že na tomto kusu nábytku byste neměli šetřit. Čím větší investice, respektive čím vyšší kvalita pořízeného nábytku, tím větší budete mít šanci, že se na daném lůžku vyspíte opravdu královsky.

postel pro dva

Podle čeho vybírat?

Protože sortiment postelí je velmi bohatý, leckoho by mohla napadnout otázka, jak vlastně si počínat při výběru. Obecně to není zas tak složité, ale člověk by měl myslet hned na několik skutečností:

Není dobré se omezovat pouze na jeden sortiment, respektive není efektivní najít první, a právě v tom si nový nábytek vybrat

Ohled se musí brát nejenom na pořizovací cenu, ale také na výrobce nebo materiál, ze kterého byl nábytek vyroben, případě jaké je konstrukce

Nutné zohlednit fyzické proporce konkrétní osoby, neboť pro osobu s váhou 100 kg bude vhodné jiné lůžko než pro dvě osoby, z nichž každá má třeba 80 kg

oranžové peřiny
Nenechejte se zastrašit poměrně náročnými pravidly, spíše se jimi inspirujte. Díky tomu se budete moci více zaměřit na to, co vlastně od tohoto kusu nábytku chcete. Pokud byste se totiž rozhodli vybrat jen tak náhodně a třeba byste si vůbec nestanovili své osobní preference a požadavky, bylo by velmi pravděpodobné, že na konci vašeho snažení by byla jenom díra a nepříliš kvalitní lůžko. To by vám rozhodně svou službou, vzhledem, pořizovací cenou nebo jakoukoliv jinou vlastností radost nedělalo, což je samozřejmě proti logice tohoto nákupu. Mějte se tedy na pozoru a snažte se pro sebe vybrat to nejlepší.

Rubriky
Zahrada a dům

Dokonalé přikrytí

Bazén bychom měli udržovat čistý, starat se o to, aby voda byla krásně průzračná bez nečistot, a k tomu slouží spousta bazénové techniky a chemických přípravků. Základem všeho ale je, aby byl bazén řádně přikryt, a to obzvláště ve dnech, kdy není využíván. K tomu, aby nám sloužil co možná nejvíce týdnů v roce, je třeba, aby voda měla stálejší teplotu. Proto jsou na trhu k dostání solární plachty.
voda moře.jpg
Solární plachta černá
Jestliže chcete, aby voda v bazénu byla chladnější, používejte plachtu barvy černé. Ta zabrání dokonale proniknutí slunečních paprsků a znemožní tak ohřátí vody.
Solární plachta modrá
Plachta v barvě modré je určena pro bazény umístěné nad zemí, dokáže propustit dostatek tepla a zároveň při ochlazení udrží teplotu, navíc zabrání tomu, aby se zbytečně neodpařovalo větší množství chemických prostředků, určených k údržbě vody. Velikost se dá přizpůsobit tvaru bazénu.
Solární plachta průhledná
Ohřátí bazénu a vody v něm umožní plachta průhledná, která propustí maximum slunečního záření a pokud bude několik dnů po sobě denní teplota dosahovat třiceti stupňů Celsia, pak se můžete spolehnout na to, že voda bude opravdu krásně teplá. Dokáže propustit teplo až na samotné dno, přirozený ohřev vody netrvá dlouho. Plachtu pokládejte vždy bublinkami směrem k vodě.
západ slunce.jpg
Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv druh plachty, měli byste vědět následující. Je dostačující, pokud pokryje kolem devadesáti procent povrchu bazénu, můžete použít i více menších plachet.
Ceny solárních plachet nejsou nijak závratné, určitě do nich investujte, částky za ně se pohybují od sedmdesáti to sto patnácti korun českých za metr čtvereční, jejich tloušťka je v rozmezí od 0,18 do 0,36 milimetrů.
Jak sami vidíte, koupat se můžete opravdu nejen v hlavní sezóně, kdy přeje počasí, ale i dlouho po ní a stačí k tomu jen obyčejná solární plachta.

Rubriky
Zahrada a dům

Postel pro celou rodinu

Přesto, že v ložnici trávíme skoro třetinu svého života, příliš si tuto místnost neužijeme. Alespoň ne v bdělém stavu. Přesto mají majitelé velké ložnice oproti těm ostatním obrovskou výhodu. Mohou mít dvoulůžkovou postel. Myslíte, že to není tak velká výhoda? Omyl. A to v případě, že už máte děti anebo je teprve plánujete.

  • Na dvou postelích, které jsou k sobě spojené, je totiž daleko více místa nežli na dvou rozdělených.
  • Proto, pokud k vám chodí o víkendu děti dospávat, určitě jste majitelé velké rodinné postele.

nábytek z masivu

Má to ale jeden háček. Ta spojená zabírá také mnohem více místa v ložnici nežli dvě samostatné. Na druhou stranu – co je potřeba v této místnosti za nábytek? Téměř žádný. Jedna nebo dvě skříně a noční stolky. Tak proč si komfort obrovského prostoru nedopřát. Nač tu mít spoustu nábytku a sami se tísnit.

  • Ono se ale dá i tímto způsobem místo trochu ušetřit.
  • Protože to, co na dvoulůžkové posteli uživatelé vítají, je velký úložný prostor.

nakreslené lůžkoviny

Společnou přikrývku raději ne

Až budete vybírat vhodné „letiště“ do svého bytu, pak se řiďte několika zásadami.

  1. Ceny nesmějí být přemrštěné, ale tak akorát. Je možné porovnat jednotlivé prodejce na internetu.
  2. Přesto, že nehodláte platit horentní sumy, chtějte prvotřídní kvalitu, protože na ni máte právo.
  3. Kvalitní nábytek je možné získat většinou jen od ověřených výrobců , kteří už mají na našem trhu své jméno. Možná, že bychom mohli dát šanci i těm začínajícím, ale to je v případě větší investice asi trochu riskantní.

ustlaná postel

A jakou rozlohu by měla dvoulůžková postel vlastně mít? Většinou se považuje za standard sto osmdesát t krát dvě stě centimetrů. Pokud ale přemýšlíte, že si na společnou postel pořídíte i společnou přikrývku, tak pozor. Pokud má jeden z vás neklidné spaní, tak se budete celou noc přetahovat.

Rubriky
Zahrada a dům

Na levné trampolíně neušetříte

Žádná věc, i ta sebelépe vyrobená, nevydrží navěky. Jednou přijde chvíle, kdy nám řekne své sbohem. To většinou platí o věcech, které jsou monolitní. Jestliže máme věc, která je složena z několika různých dílů, mnohdy stačí jen některý z nich vyměnit a náš majetek nám bude sloužit i nadále.

trampolína v trávě

o Někdy je potřeba větší ostražitosti, aby nedošlo třeba i k úrazu.
Takovou věcí může být například dětská trampolína.Pokud by naše dítě poskakovalo na trampolíně, která by měla některou ze svých součástí poškozenou, riskovali bychom jeho zdraví.

· Na tuto záležitost je potřeba pomýšlet už při nákupu tohoto sportovního zařízení.
· Jestliže navštívíme prodejnu, ve které si krom trampolíny odneseme ještě i zaručeně značkové boty a stoprocentně pravý zlatý náramek, moc dlouho si vyskakovat nebudeme.

brýlatá holčička

Žádný problém s náhradními díly

Značková prodejna vám zaručí jistotu, že vždy seženete náhradní díly na trampolíny. První zásadou je výběr přesně podle rozměrů trampolíny. Některé díly jsou společné více typům, ale u některých jsou pochopitelně odlišnosti.

o Jednou z náležitostí moderní trampolíny je kryt pružin.
– Možná by se mohlo zdát, že se jedná o nepříliš důležitý prvek.
– Opak je pravdou.
– Kruhový kryt není jen barevným doplňkem, ale přímo dvojí ochranou.

1) Chrání samotné pružiny před nepřízní počasí.
2) Chrání skákajícího před bolestivým skřípnutím.

velká trampolína

Dalším příslušenstvím, které je někdy podceňováno, je ochranná síť. Dříve či později se někde objeví malé trhlinky. Jestliže už jste se dostali do této fáze, je nejvyšší čas na výměnu. Je to známka toho, že textilie už není dostatečně pevná a vaše dítě může nečekaně a nechtěně trampolínu opustit špatným směrem. Každý solidní výrobce nabádá své zákazníky k tomu, aby nenechávali děti skákat na poškozených trampolínách. Riskují tak, že může dojít ke zraněním.

Rubriky
Zahrada a dům

Ideální posezení a také pohodlí v jednom

Mít kolem svých domovů ideální krásu, přepych i pohodlí, je tím nejdůležitějším prvkem našich snů. Aby bylo všechno tak, jak si přejeme, musíme mít představy, sen i přání. Víme ale, jak na to a co je všechno potřeba pro naše pohodlí, udělat?

posezení na zahradě
Kde si zvolit vždy správné druhy vybavení?

Každý ví, že pokud je libo mít nejen krásnou zahradu, ale především plně vybavenou, musí se správně poohlédnout a dobře nakoupit. Nejlepším způsobem, kde hledat, je samozřejmě internet. V každé z nabídek, si můžete vybrat dokonalé druhy pomocníků a to dle jistých kritérií, jako jsou:
1. cena
2. kvalita
3. barevné proporce
4. rozměry
5. materiálové a konstrukční složení
6. odolnost, pevnost a řadu jiných věcí

Posezení, co nás potěší pokaždé

Aby vždy byl výběr správný, musíme si nejprve určit, co vlastně hledáme. K dokonalému vybavení našich zahrad, je nepostradatelné druhy vybavení, jako jsou sekačky, vybavení, pokud chceme pěstovat rostliny a také, všechno pro dokonalou údržbu. Na internetu, máme skvělé možnosti, jak si vždy vybrat dle správných kritérií, jak dobře najít všechno, co potřebujeme a také, jak skvěle a velmi výhodně ušetřit nemalé finance. Musíme ale vědět, zda je libo na svých zahradách postavit posezení, či snad je potřeba mnohem více.

domek a klouzačka na zahradě
Výběr lehce, rychle i dokonale

Vybrat si potřebné druhy vybavení a pomocníků, je nesmírně složité. Vždy je nejlepší, si vybrat vše o té největší kvalitě, ale také se rozhodovat z cenových relací, kterých je velmi mnoho. Na internetu, je ten největší výběr, kde smíme vždy dobře a výhodně nakoupit a také mít přitom super pohodlí. Vždy tedy vybírejme rychle, pohodlně a jen výhodnou cestou, neboť ten správný výběr kvality a krásy, se nám v budoucnu vždy velmi vyplatí. Věřte, že zahrady všech z nás, mohou být krásné a vznešené.