Zahrada a dům

Každoroční „APALUCHA“ boduje u dětí, tatínků a hlavně maminek, které mají týden volna

Můj kamarád se vždy vyžíval v plánování akcí jak pro dospělé, tak i pro děti. Možná proto se stal ředitelem kulturního domu, svého času býval oblíbeným pionýrským vedoucím a dodnes vlastní agenturu, pořádající teambuildingy a různé aktivity podobného zaměření.

Asi před sedmi lety se rozhodl a takzvaně „zlanařil“ ostatní své kamarády tatínky, k účasti na tak zvané „Apaluše“, což je pro neznalé filmu a situace akce výhradně pro odvážné tatínky a jejich děti (na počtu nezáleží). 

Jedná se o zhruba týdenní letní pobyt na horské chatě v lůně přírody, kde není mnohdy ani elektřina natož pak tekoucí a už vůbec ne teplá voda.

Tatínkové, přátelé, kamarádi tyhle akce vysloveně milují, protože kde jinde pobýt bez svých manželek a přítelkyň, v kruhu svých statných druhů, aniž by jim někdo „kecal“ do toho, co zrovna dělají a JAK ??? to pro boha vychovávají své potomky? No není to nádhera? Chlapi sobě….a ty děti už se nějak pohlídají, ne? Ale není tomu tak docela. Kamarád organizátor a jeho družina velmi pečlivě celou akci plánují a každý ročník je zaměřen na jiné téma, jako například : VESMÍR, STŘEDOVĚK, INDIÁNI, CESTA DO PRAVĚKU, VIKINGOVÉ a tak podobně. Společně s dětmi si na začátku celého pobytu svědomitě připravují kostýmy a pomůcky, vážící se k danému tématu. A už tehdy začíná zábava. Také je nutné nachystat proviant na celý pobyt, jelikož akce se odehrává opravdu v divočině a obchod či jinou vymoženost byste zde hledali marně.

Děti, malé, velké, střední i pubertální tuhle akci rovněž milují, protože po nich nikdo nekřičí, celé dny si mohou běhat bosky v přírodě (a to i v dešti), hrají si s vrstevníky a tatínkové se jim opravdu skvěle věnují, což se během roku tak často nestává. Obě strany si to náramně užívají. A co víc. Mytí ve studeném potoce, táboráky, střílení z luku a špína za nehty má opravdu něco do sebe. No a ty „dredy“ ušmudlaným holčičkám už maminky po návratu nějak rozčešou. Při nejhorším nůžky znají v každé rodině, že?

Maminky, všech zúčastněných dětí a partnerky takto aktivních tatínků tyhle akce také vysloveně milují. Důvod je nasnadě. Celý týden mají pro sebe. Nikdo, ale opravdu NIKDO je doma neotravuje s nesmyslnými požadavky stran jídla, úklidu, nákupu a podobných přízemních věcí. A co víc. Mnohdy se společně domluví a vyrazí na pár dní třeba k moři, jen tak samy, dámy – trošku zrelaxovat. Vždyť týden uběhne jako voda a za chvíli jsou jejich miláčkové zpátky.

TAK CO VY NA TO PÁNOVÉ A TATÍNCI? POKUD VÁS TO ASPOŇ TROCHU INSPIROVALO, VYRAZTE SE SVÝMI DĚTMI NĚKAM DO PŘÍRODY. UVIDÍTE, ŽE AKTIVNÍ ODPOČINEK S VAŠIMI DROBEČKY BUDE FAJN.