Zahrada a dům

Dokonalé přikrytí

Bazén bychom měli udržovat čistý, starat se o to, aby voda byla krásně průzračná bez nečistot, a k tomu slouží spousta bazénové techniky a chemických přípravků. Základem všeho ale je, aby byl bazén řádně přikryt, a to obzvláště ve dnech, kdy není využíván. K tomu, aby nám sloužil co možná nejvíce týdnů v roce, je třeba, aby voda měla stálejší teplotu. Proto jsou na trhu k dostání solární plachty.
voda moře.jpg
Solární plachta černá
Jestliže chcete, aby voda v bazénu byla chladnější, používejte plachtu barvy černé. Ta zabrání dokonale proniknutí slunečních paprsků a znemožní tak ohřátí vody.
Solární plachta modrá
Plachta v barvě modré je určena pro bazény umístěné nad zemí, dokáže propustit dostatek tepla a zároveň při ochlazení udrží teplotu, navíc zabrání tomu, aby se zbytečně neodpařovalo větší množství chemických prostředků, určených k údržbě vody. Velikost se dá přizpůsobit tvaru bazénu.
Solární plachta průhledná
Ohřátí bazénu a vody v něm umožní plachta průhledná, která propustí maximum slunečního záření a pokud bude několik dnů po sobě denní teplota dosahovat třiceti stupňů Celsia, pak se můžete spolehnout na to, že voda bude opravdu krásně teplá. Dokáže propustit teplo až na samotné dno, přirozený ohřev vody netrvá dlouho. Plachtu pokládejte vždy bublinkami směrem k vodě.
západ slunce.jpg
Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv druh plachty, měli byste vědět následující. Je dostačující, pokud pokryje kolem devadesáti procent povrchu bazénu, můžete použít i více menších plachet.
Ceny solárních plachet nejsou nijak závratné, určitě do nich investujte, částky za ně se pohybují od sedmdesáti to sto patnácti korun českých za metr čtvereční, jejich tloušťka je v rozmezí od 0,18 do 0,36 milimetrů.
Jak sami vidíte, koupat se můžete opravdu nejen v hlavní sezóně, kdy přeje počasí, ale i dlouho po ní a stačí k tomu jen obyčejná solární plachta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup