Business

Jak jíst, když není čas?

Pro správnou funkci těla je nutný pravidelný přísun vyvážené potravy. V opačném případě může s postupem času docházet k úbytku hmotnosti, lehkých ale i velmi závažných komplikací, spojených s trávicím ústrojím. To je jeden z hlavních důvodů, proč jíst zdravě a hlavně kvalitně. Jestliže jste časově velmi zaneprázdněni, tělo je neustále ve stresu a mnohdy tak potřebuje mnohem více energie. Výsledkem snížení přísunu energie, může tělo jevit známky únavy, bolesti hlavy a deprese.

Zdravé jídlo

Pokud dopředu víte, že na oběd nemáte čas, vyzkoušejte několik způsobů, jak připravit rychlé a plnohodnotné jídlo.

  1. Náhražky stravy

Ačkoliv samotné pojmenování může vzbuzovat dojem, že jde o nezdravý produkt, plný chemických sloučenin, při výběru kvalitních produktů se jedná o zdravý a plnohodnotný pokrm, který zasytí. Je mnohdy používán sportovci, kteří potřebují navýšit hmotnost či hledají náhradu jídla. Často se skládá z přírodních zdrojů s vyváženým obsahem všech důležitých složek potravy a mnohdy i dalšími vitamíny na podporu správného fungování těla. Tyto alternativní náhrady jídel jsou dostupné hned v několika chuťových variantách, které můžete měnit dle libosti.

  1. Jídlo do ruky

Do kategorie jídel do ruky, patří sendviče, tortilly a další potraviny, které obsahují zpravidla vše potřebné pro tělo. Důležité je vybírat kvalitní produkty, kde budou v odpovídajícím množství zastoupeny bílkoviny, vláknina, sacharidy a tuky. Toto jídlo je rychlé na přípravu, a proto je možné si jídlo připravit večer a ráno pouze zabalit s sebou.

Barevné jídlo

  1. Smoothie

Další velmi rychlou variantou je smoothie či veškerá rozmixovaná jídla. Jsou snadno vstřebatelná, rychlá na přípravu a můžete je konzumovat během práce. Příkladem může být zeleninový hummus, který je bohatý na bílkoviny, vitamíny, sacharidy a tuky. Plnohodnotné smoothie vyžaduje kombinaci zeleniny, luštěnin a ovoce, bohužel tato kombinace mnohdy nezaručí silný kulinářský zážitek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup