Nezařazené

Jaká pila je ta nejlepší?

Položili jste si otázku jakou pilu vybrat? Možná zajímavé tipy naleznete na .

Dobu ručních pil už totiž pomalu nahrazuje éra akumulátorového a elektrického nářadí. Výkonné motory benzinových, elektrických a akumulátorových pil za vás vykonají podstatnou část ruční práce. Záleží na tom jaký typ motoru zvolíte, zda si vybereme motor benzinový, elektrický nebo akumulátorový.

nástroj na řezání

Akumulátorové pily si vyberou příznivci nízké hlučnosti a nezávislosti na kabelu. Akumulátorové pily mají několik výhod
– kompaktní stavbu
– nízkou hlučnost a váhu
– silný točivý moment
– absence kabelu

Nevýhodou je časté dobíjení akumulátoru, který při plném výkonu vydrží asi jednu hodinu. Pořizovací cena pily je kolem patnácti tisíci korun. Nemá tedy zatím mnoho příznivců, protože za stejnou cenu můžete koupit pilu výkonnější.

řetězová pila

Elektrické pily mají elektromotory kolem 2kW. Platí, že čím více kW tím můžeme očekávat větší výkon. Elektrické pily jsou oproti ostatním pilám levnější, protože mají jednoduchý systém náhonu řetězu. Praktické jsou typy s podélně uloženým motorem, protože s nimi můžete řezat i v úzkém prostoru.

Benzinové pily mají výhradně dvoutaktní spalovací motory. Jsou rozděleny na hobby, farmářské a profesionální. Jejich hlavní výhodou je použití v terénu. Nesmíme zapomenout, že do benzinové pily je nezbytné doplňovat mazací oleje. Pro uspokojivé a bezproblémové použití je občas nutné seřídit běh motoru.

jarní prořezávání

Při nákupu pily věnujte zvýšenou pozornost liště s pracovním řetězem. Je totiž nejdůležitějším prvkem pily. Řetězy jsou vyrobeny z vysoce kvalitní a odolné oceli v různých délkách, velikostech a s odlišným počtem zubů.
Než pilu zakoupíte určitě ji vyzkoušejte. Pokud to není možné nechte si alespoň podrobně vysvětlit vše kolem provozu údržby. Důležitý je pravidelný servis a údržba.