Business

Máme na chalupě novou kuchyň


Jste vlastníky rekreační nemovitosti a zvete na vaši chatu pravidelně vaše blízké, s nimiž tu sedáte večer u ohně a přes den se chodíte koupat k řece a splouvat ji na kánoi? A máte ve vaší chatě ještě starou koupelnu a kuchyň, kterou budete rekonstruovat? Až si budete objednávat instalatérskou firmu a zedníky obkladače, soustřeďte pozornost i na kuchyňské studie kuchyní z Prahy https://www.glanckuchyne.cz/. Důležité bude nejen technické zázemí, co se týče funkčnosti vodovodních baterií a vaší toalety, ale i kuchyňské linky.

kuchyňský dřez

Mít novou kuchyň na chalupě obnáší některé přípravné práce, které byste neměli podcenit:

Okno s výhledem – máte-li v kuchyni stále jen malé okénko a přitom je do venkovního prostředí odtud hezký výhled, vyměňte jej za větší, vyplatí se to, protože krásný výhled příznivě působí na psychiku a to se pak u přípravy pokrmů projeví.

nová kuchyně

Podlahová krytina – v kuchyních bývá na podlaze vinyl nebo dlažba a ještě před tím, než se pustíte do pokládky nové podlahové krytiny, zvažte topení v podlaze. Dnes se dá vybudovat i svépomocí suchým systémem pokládky. Topení v podlaze můžete připojit ke krbovému výměníku.

Osvětlení – před instalací nové kuchyně si také rozmyslete, jak budou v místnosti rozmístěná svítidla. Kromě centrálního stropního světla a svítidla nad jídelním stolem se jedná hlavně o dostatečné osvětlení pracovní plochy.

Rozmístění linky a spotřebičů – a konečně to nejdůležitější – měli byste mít jasno v tom, jaký bude mít vaše kuchyně tvar, jak v ní budou rozmístěné spotřebiče, zda budou vestavěné či nikoli, a jakou koncepci bude kuchyně mít i co se týče stylu. Někomu vyhovuje retro, někdo má raději chladnou modernu, někdo preferuje bílou barvu, jinému vyhovují tmavší barvy a někdo nedá dopustit na kuchyně vysloveně pestrobarevné v pastelových barvách. Pracovníci kuchyňského studia vám mohou vhodně poradit a nabídnout i řešení, s nímž jste nepočítali, a které je pro vás nové a neznámé.