Nakupování

Dávejte pozor na svůj zrak – Sluneční brýle vybírejte pečlivě, důležitý není jen design!

Své oči bychom si měli chránit, jak jen to jde. Oči jsou hodně citlivé a může jim ublížit i sluníčko. Jak se vhodně chránit před slunečními paprsky v létě?

Dávejte pozor na svůj zrak – Sluneční brýle vybírejte pečlivě, důležitý není jen design!

Sluneční brýle patří k nejvýraznějším módním doplňkům, zejména pokud se podíváme na nejnovější modely. Ano, sluneční brýle jsou sice skvělým doplňkem, hodně mohou zvýraznit vzhled nebo nám naopak pomohou něco skrýt, ale i přesto všechno, že na ně občas nedáme dopustit, slouží sluneční brýle nejen k parádě, ale především jsou určeny k ochraně našich očí. Zrak je totiž ohrožen, UV záření ze sluníčka nám ho může nevratně poškodit, proto dbejte na výběr těch správných slunečních brýlí.

pexels-photo-413793

I hezké mohou být kvalitní

Na slunečních brýlích se opravdu nevyplatí šetřit. O oči bychom měli pečovat, a i když je velmi lákavé sáhnout po hezkých a designově dokonalých brýlích někde ze stánku na ulici, nejdříve bychom to měli řádně promyslet. Jistě, pokud si pořídíte obyčejné a levné brýle a budete je nosit jen příležitostně, nic se nestane, ale pokud chcete sluneční brýle na denní nošení, určitě sáhněte po těch kvalitních. Skvělou zprávou ale je, že dneska i kvalitní brýle, které zrak opravdu ochrání, mohou být velmi módní a s perfektním designem. A co tedy při nákupu brýlí sledovat?

UV záření je silné a opravdu nás může ohrozit, vždy se tak dávejte pozor, zda vámi vybrané sluneční brýle mají dostatečnou ochranu. Za dostatečnou ochranu se u slunečních brýlí považuje UV 400. Tento údaj hledejte na štítku u brýlí, většinou je ale uveden i na samotných brýlích. Skutečně dobří prodejci vám pak jistě nabídnou i certifikát, který dokazuje, že brýle tuto dostatečnou ochranu opravdu mají.

pexels-photo-249210

Jaké brýle za volant?

Sluneční paprsky ale mohou potrápit i za volantem, na to pozor! Zejména, když je vozovka mokrá a začne svítit slunce, můžeme být oslepeni. Na místě řidiče ale v takovou chvíli nechce sedět asi nikdo, běžné brýle pak nepomohou. Sluneční brýle polarizační ale mají schopnost poradit si i s tím. Hodí se také během plavání ve vodě. Za polarizační brýle si ale zpravidla připlatíte, rozdíl je ale znát ihned, jak si je nasadíte.

Výběru slunečních brýlí věnujte pozornost a nespokojte se jen tak s nějakými!