Rubriky
Nakupování

Háčkování je zase in!

Ještě před pár lety nad nimi vyznavači módy ohrnovali nos. Svého vrcholu dosáhli ve 60. letech 20. století, kdy se stali hitem, který nesměl chybět v šatníku žádné ženy. Na nějakou dobu se pak na ně zanevřelo, ale nyní jsou zpět na módních molech. Řeč je o háčkovaných šatech, které dodají ženskost a přidají také na originalitě.

sea-2590781_960_720

Háčkování sice bývá doménou spíše našich babiček, které pomocí této techniky dovedou vyrobit krásné háčkované dečky, ubrusy a ty šikovnější také oblečení či dokonce houpací sítě. Protože se ale jedná o rukodělnou techniku, která je velmi náročná na trpělivost, která zkrátka dnešním mladším ročníkům chybí, došlo k úpadku nejen ve výrobě, ale také v módě. V té se ale stalo hitem retro – tedy návrat něčeho, co bylo dříve oblíbené. A tak došlo také na háčkované šaty.

hands-2066551_960_720

Háčkování vzniklo jako levnější varianta krajek, nejdříve se využívalo zejména pro vytváření domácích dekorací, ale ve 20. letech začaly vznikat první oděvy – háčkovanými klobouky počínaje, dlouhými večerními šaty konče. Největší boom přišel s šedesátými léty, kdy se vyrábělo takřka cokoliv – klobouky, čepice, kabelky, šaty, topy, kalhoty, zkrátka všechno, co se jen dalo. Následoval úpadek, nyní se však pozvolna zase začínají objevovat krásné háčkované topy s límečkem, slušivé minisukně, letní šaty jako z pavučinky, …

Zkrátka a dobře se háčkované kousky zase začínají vracet do našich šatníků. A žádná žena, která se alespoň trochu zajímá o módu, si tento comeback nemůže nechat ujít. Nespornou výhodou je, že jsou velmi slušivé a lichotivé vůči ženským křivkách. Správný střih dokáže skrýt nedostatky a probudit ženskost,křehkost a působí velice elegantně. Takové šaty se pak dají nosit pro každou příležitost – formální i neformální. Vzít si je můžete jak v zimě, tak v létě, nikdo se přitom na vás nebude dívat skrz prsty, že to přeháníte.

K sehnání je dnes prakticky každý střih, úpletové i volnější, s rukávem či bez, dlouhé či krátké, s rolákem či hlubokým výstřihem… Záleží na preferencích nositelky (a samozřejmě také zvolené situaci).

Zkrátka a dobře i v této technice se potvrdilo, že staré dobré věci nerezaví. A i když na ně na nějakou dobu někdy zapomeneme, pokud jsou opravdu dobré, brzy se zase objeví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup