Nakupování

Solární plachta ušetří mnoho peněz

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by bylo skvělé ohřívat vodu ke koupání bez jakýchkoliv nákladů? Pokud hledáte způsob, jak toho dosáhnout, určitě se vám zalíbí možnost solární plachty na bazén. Ta je svou podstatou naprosto geniální, neboť dokáže využít energii slunce a tím pádem ohřát vodu i o několik stupňů. Jak jistě víte, každý stupeň nahoru se počítá, a proto byste neměli tuto šanci propásnou, a měli byste si kvalitní solární plachtu pořídit v dostatečném předstihu před sezónou, abyste mohli začít vyhřívat již s prvními slunečními paprsky.

dovolená

Jednoduchý princip, který funguje
Jistě máte určité pochybnosti o efektivitě tohoto způsobu ohřevu. Není to tak efektivní jako například ohřívat vodu nějakým elektronickým zařízením, avšak věřte tomu, že i taková solární plachta dokáže udělat opravdové divy. Přeci jenom se jedná o způsob, jak naprosto bezplatně ohřát vodu, a to díky energii ze slunce. Právě proto byste měli tohoto ekologického způsobu ohřevu využít, a získat tak výhodu nad vašimi sousedy, kteří budou plýtvat energiemi, když to není ani tak potřeba.

Samotné slunce nemá takovou sílu
Pokud si myslíte, že to léta budete mít vodu krásně teplou, pak se velmi mýlíte. Samotné slunce totiž nemá zpravidla takovou sílu, aby vodu ohřálo na přijatelné teploty, pokud tedy nejste velmi otužilí a nestačí vám teploty kolem 20°C. Myslete proto na efektivitu a na osobní radost při letním koupání. Zajisté oceníte vodu, která nemá zmiňovaných dvacet, ale má třeba 25 °C, což jsou již velmi příjemné teploty na letní koupání.

Nebojte se malé efektivity
Abyste mohli zaznamenat nějaké zvýšení teploty, platí pro aplikaci tohoto prvku určité zásady:

kápka

  • Plachta musí naléhat na vodní hladinu
  • Musí být po celé ploše osvětlena slunečními paprsky
  • Nesmí se na ní nacházet jakékoliv nečistoty

Kromě toho, že vám tento prvek ohřeje vodu o několik °C, můžete očekávat i ochranu proti padajícímu listí, což je další skvělá výhoda.