Nezařazené

Tantrické techniky a jak je aplikovat do svého života

Původně název tantra, nebo taky tantrismus sdružoval celou filozofii se specifickými rituály a meditačními technikami. Samozřejmě zde patřil i tantrický sex, o kterém budeme mluvit dále. Vznikl ve starověké Indii téměř před dvěma tisíci lety a v doslovném překladu znamená „tkanivo“ nebo taky někdy „pavučina“. Název odkazuje na složitost a provázanost, které jsou pro tantristickou filozofii, a tedy i sex charakteristické.
tlakové body.jpg

Pro koho je tantra vhodná?

Zcela jistě není nutné procházet složitým tantrickým zasvěcením ani skupinovými rituály, abyste mohli mít z tantry užitek a obohatit tak svůj sexuální, ale i osobní život. Stačí se zaměřit na stěžejní myšlenky této zajímavé filozofie a některé principy začít uplatňovat ve svém životě. Některé postupy jsou uplatňovány také ve specializovaných masážních salónech, které provádějí erotické tantra masáže.

Základní tantrické techniky

Mezi základní tantrické techniku, kterou můžete okamžitě obohatit svůj život patří změna smýšlení o sexu a postupem času můžete například vyzkoušet i smyslnou erotickou masáž. Filozofický základ, sebekontrola a zlepšení fyzické kondice jsou skvělým stavebním základem.
Po zvládnutí základů můžete postupně začít prozkoumávat i pokročilejší techniky jakými jsou oddalování ejakulace, nevšední techniky orálního milování nebo metoda penetrace. Zkoušení těchto technik se doporučuje ve spolupráci s partnerem.
světlo při meditaci.jpg

Změna smýšlení

Úplným základem, který je potřeba zvládnout, než přistoupíte dál, je začít o sexu uvažovat trochu jinak, než jste to pravděpodobně dělali doposud. Většina lidí vnímá sex lineárně, tedy nejdříve předehra, následuje samotný pohlavní styk a na závěr dosažení orgasmu. Oproti tomu tantra přemýšlí cyklicky, jednotlivé fáze se opakují, rozšiřuje obzory o zcela nových fázích, o kterých jste dřív neslyšeli a orgasmus není cílem, ale pouze jedna z částí splynutí muže a ženy.
Když se někdo začne zabývat tantrou, často to vede k celkové změně životních postojů a životního stylu. Tantra je především o dávání než braní, zaměřuje se na druhé a jejich potřeby a klade důraz na sebekontrolu. Sex nemá být aktem, během kterého se oba partneři nezávisle na sobě snaží dosáhnout uspokojení, ale o dynamickém propojení jak na fyzické, tak emoční úrovni.
Výsledkem je harmoničtější vztah, který je zároveň mnohem intimnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup